A Hotel Relais Alcova del Doge a Brenta folyó mentén elhelyezkedő Mira városában található, egyenlő távolságra Paduatól és Velencétől. Ahogy belépünk a villába egy hangulatos hallban találjuk magunkat, innen nyílik az étkező és a kerthelység is, ahol jó idő esetén lehetőség van a reggeli elfogyasztására. A szobákból csodálatos kilátás nyílik a Brenta folyóra és a közeli parkra, így biztosítva a vendégek nyugalmát. A 13 romantikus szoba bútorai úgy lettek kiválasztva, hogy tükrözzék az antik stílus sajátosságait és hangulatos környezetet teremtsenek. A szobák mindegyike légkondícionált, LCD TV-vel, széffel, minibárral és saját fürdőszobával felszereltek.
A Hotel Relais Alcova del Doge-tól több lehetősége is van Velence elérésére:
-
busszal, 35 perc alatt, a buszmegálló 150 méterre található a szállástól
-
vonattal, 20 perc alatt, a vasútállomás 2 km-re található a szállástól
-
hajóval, a Terminal Fusina kikötőből, mely 8 km-re található, így már átélheti a velencei lagúnák hangulatát
Velence, a lagúnák királynője
Velence tengeri kikötő, építészeti remekművekben és kulturális örökségét tekintve a világ egyik leggazdagabb városa, amely a velencei lagúnákban fekvő egyik nagy szigetcsoportra épült, melyeket közel 400 híd köt össze.
Mindegyik sziget külön közösséget alkot - saját védőszentje, temploma, központi tere, palotája és nemesi családja van. A városon keresztülhúzódó Canal Grande "S" alakot leírva köti össze a pályaudvart és a Szent Márk teret. A 175 méter hosszú, 56 illetve 82 méter széles tér a világ egyik legszebb tere, egész területét márványlapok borítják, s a nap bármely szakaszában galambok népesítik be. A teret a Szent Márk-székesegyház (11-15. sz., itt őrzik Szent Márk földi maradványait), az Óra-torony (15. századi csillagászati óra), a Prokurátor-palota (a köztársaság legmagasabb rangú hivatalnokainak egykori rezidenciája) és a Campanile (10. századi harangtorony) veszi körül. A Canale Grande-t vízibusszal (vaporetto) érdemes bejárni, partjai mentén több mint 100 palota sorakozik, s az egyik legszebb a Doge-palota, amely a 9. század óta a dózsék rezidenciája, kormányzási és bírósági épület. A palotát a híres Sóhajok hídja köti össze az egykor börtönként működő épülettel, s nevét onnan kapta, hogy itt hangzott el a halálraítéltek utolsó sóhaja. A 16. századi Rialto-híd a város legforgalmasabb pontja, Antonio da Ponte alkotása, s a 19. századig ez jelentette az egyetlen állandó összeköttetést a csatornán.